Man Utd – Arsenal, formacioni i mundshëm i derbit të madh anglez

Manchester United dhe Arsenal do të përballen me njëra tjetrën në javën e 36-të në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq thuajse kanë siguruar Ligën e Kampionëve dhe do t’i mjaftonte fitorja e sotme për ta bërë një gjë të tillë edhe matematikisht.

Arsenali si gjysmëfinalist të Ligës së Evropës do të futën në këtë ndeshje pa ndonjë presion të madh pasi mendjen e kanë tek ndeshja e dytë me Atletico Madrid.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Emirates Stadium’ këtë edicion, ishin Djajtë e Kuq që kishin triumfuar me rezultat 1-3.

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka pushuar disa nga titullarët duke i ruajtur për ndeshjen ndaj Atletico Madridit.

Formacionet e mundshme:

Man UTD: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Young, Matic, Herrera, Pogba,Lingard, Sanchez, Lukaku.

Arsenal: Cech, Chambers, Mustafi, Holding, Kolasinac, Xhaka, Wilshere, Willock, Iwobi, Welbeck, Aubameyang. /Telegrafi/

The post Man Utd – Arsenal, formacioni i mundshëm i derbit të madh anglez appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com