comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Liverpool 2-0 Chelsea: Notat e lojtarëve, shkëlqen Salah

Liverpooli arriti të fitojë ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në derbin e javës në Ligën Premier.

Golat për Reds i shënuan Sadio Mane në minutën e 51-të dhe Mohamed Salah në minutën e 53-të.

Egjiptiani ishte lojtari i ndeshje, përveç golit numri 11-të i Jurgen Klopp bëri një paraqitje mjaft të mirë, ndoshta një nga më të mirat këtë sezon.

Festa e Sadio Mane pas golit ndaj Chelseat në Anfield (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë të vendasit u vlerësuan edhe Mane, Jordan Henderson, Joel Matip dhe Trent Alexander-Arnold.

Te Blutë më i miri ishte N’Golo Kante, por edhe Eden Hazard dhe dy mbrojtësin anësor Emerson e Cesar Azpilicueta ishin në nivel. Ata që dëshpëruan më shumë ishin Ruben Loftus-Cheek dhe Jorginho, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Liverpool:

Chelsea:

Në xhiron e radhës skuadra e Jurgen Klopp luan kundër Cradiff, ndërsa ajo e Maurizio Sarrit ndaj Burnleyt. /Telegrafi/

The post Liverpool 2-0 Chelsea: Notat e lojtarëve, shkëlqen Salah appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com