comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Listat me të gjitha shtetet e natës së parë që kalojnë në natën finale të “Eurovision 2018”

Ka përfunduar nata e parë gjysmëfinale e festivalit të madh evropian, “Eurovision 2018”.

Një natë me plot emocione dhe spektakël nga Lisbona solli gjithsej 19 performa nga nga 19 shtete të ndryshme.

Plot 10 janë shtetet që arritën të shkojnë në finale, të cilat rezultuan si më të votuarat nga juria dhe publiku.

Shqipëria ka arritur të kualifikohet në natën finale me këngën “Mall” të interpretuar nga Eugent Bushpepa, gjersa pjesë e finales do të jetë edhe shqiptarja tjetër Eleni Foureira, e cila ka arritur t’i sigurojë votat e duhura Qipros me këngën e saj “Fuego”.

Më poshtë gjeni emrat e 10 shteteve që kalojnë në natën finale të “Eurovison 2018”, i cili mbahet këtë të shtunë më 12 maj.

Austria
Estonia
Qipro
Lituania
Izraeli
Republika Çeke
Bullgaria
Shqipëria
Finlanda
Irlanda. /Telegrafi/

The post Listat me të gjitha shtetet e natës së parë që kalojnë në natën finale të “Eurovision 2018” appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com