comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Lionel Messi ia propozon PSG-së talentin 17 vjeçar Luka Romero që luan te Lazio

Luka Romero ka qenë një nga surprizat e sezonit për Lazion , duke bërë që Lionel Messi të këshillojë Paris Saint-Germain për të nënshkruar me adoleshentin.

Sulmuesi argjentinas 17-vjeçar iu bashkua Biancocelestive si transferim i lirë verën e kaluar nga RCD Mallorca, me klubin romak që pagoi vetëm 200,000 euro për trajnimet e tij.

Ai i bëri përshtypje menjëherë trajnerit Maurizio Sarri në kampin stërvitor parasezonal në Auronzo di Cadore dhe u promovua në ekipin e parë vetëm 16 vjeç.

Romero pati debutimin e tij në ekipin e parë në fitoren 6-1 të Lazios ndaj Spezias në gusht dhe ai ka mbetur anëtar i skuadrës së lartë që atëherë, duke u stërvitur me ta çdo ditë në Formello.

Adoleshenti argjentinas është i njohur për këmbët e tij tepër të shpejta, aftësinë e tij teknike dhe vizionin e tij të fortë, duke e bërë atë një lojtar perspektivë dhe jashtëzakonisht emocionuese për Biancocelestët.

Lazio po kërkojnë ta lidhin atë me një marrëveshje pesëvjeçare pasi të mbushë 18 vjeç në nëntor.

Romero u thirr nga Lionel Scaloni për ekipin e parë të Argjentinës në pushimin e fundit dhe u stërvit përkrah Leo Messit, i cili u impresionua shpejt nga adoleshenti.

Kjo është arsyeja pse ai thuhet se u tha drejtorëve të PSG-së që të nënshkruajnë me talentin e Lazios në verë. /Telegrafi/

The post Lionel Messi ia propozon PSG-së talentin 17 vjeçar Luka Romero që luan te Lazio appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com