Letra emocionuese e të fejuarës së policit Malësor Dashi

Polici i Kosovës, Malësor Dashi të premten është varrosur nga qindra njerëz të cilët i dhanë lamtumirën e fundit në varrezat e fshatit Stagovë të Kaçanikut.

Malësor Dashi bashkë me Armend Trenën i cili ende nuk është gjetur, të shtunën e kaluar pësuan aksident duke rënë në lumin Lepenc.

Përveç miqve e kolegëve të cilët ndanë shumë kujtime me dhimbje për Malësorin, edhe e fejuara e tij ka shkruar fjalë prekëse për policin e ndjerë.

Ajo thotë se është e vështirë të shkruan për të, pasi kishin shumë ëndrra se bashku me të e që nuk i përfunduan.

Me poshtë lexoni shkrimin prekës të saj:

“Dashuria ime e pavdekshme”

Ahh sa e veshtire qenka te shkruash per ty, ike shume heret ne momentet me te mira te jetes

Jam shume krenare me ty, qe pata fatin te jem pjese e jetes tende, ato pak vite qe i kaluam bashke ishin vitet me te lumtura te jetes tone edhe pse shume enderra te ndertuara se bashku i lame ne gjysme, une prape jam shume shume e lumtur qe njoha njeriun me te mrekullueshem qe egziston!

Qenka shume e vertete qe njerezit me te mire Zoti i merr afer vetes e ne te tjeret te sprovohemi nga kjo jete!

Ti tashme je nje engjull i parajses ashtu siç ishe edhe me te vertete

Ne zemren time do jesh gjithmone i gjalle dhe duke me mbrojtur nga larte!

Perhere i pavdekur i dashuri im.

The post Letra emocionuese e të fejuarës së policit Malësor Dashi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com