comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Ky preparat i mrekullueshëm nga majdanozi eliminon shenjat e pakëndshme në fytyrë!

Shenjat në fytyrë janë problem i pakëndshëm estetik, por zgjidhja ekziston

Shenjat në fytyrë janë problem i pakëndshëm estetik. Mirëpo, me ndihmën e këtij preparati popullor, përbërësi i të cilit është majdanozi, është e mundshme të eliminohen, transmeton Telegrafi.

Për atë lëng magjik nevojiten:

▪ 25 gramë majdanoz të freskët
▪ dy decilitra ujë
▪ tri decilitra ujë mineral

Majdanozin duhet zier në dy decilitra ujë. Pas zierjes, lëreni majdanozin të ftohet në një enë të mbyllur.

Pas ftohjes enën me majdanoz duhet hapur në mënyrë që të avullojë dyoksidkarboni pastaj duhet kulluar dhe shtuar tri decilitra ujë mineral.

Kjo pije ruhet në vend të ftohtë në shishe të errët.

Çdo mëngjes lani fytyrën dhe me vatë pambuku qiteni në fytyrë. Mund ta lini në lëkurë edhe gjatë gjithë ditës por duhet ta hiqni pas 30 minutave. /Telegrafi/

The post Ky preparat i mrekullueshëm nga majdanozi eliminon shenjat e pakëndshme në fytyrë! appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com