Kurti emëron zëvendësministra në katër ministri

Kryeministri Albin Kurti, në javën e parë të marrjes së detyrës i ka emëruar katër zëvendësministra.

Ai iu ka uruar për pozitën e re dhe u ka dëshiruar suksese në plotësimin e synimeve dhe përgjegjësive të tyre.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Hysen Durmishi, zëvendësministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës

Enver Dugolli, zëvendësministër i Mbrojtjes

Blerim Sallahu, zëvendësministër i Drejtësisë

Ilir Aliu, zëvendësministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

The post Kurti emëron zëvendësministra në katër ministri appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com