Kurti dhe Osmani nisin ecjen edhe në Viti

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti i shoqëruar nga numri dy në listën e partisë së tij, Vjosa Osmani dhe shumë mbështetës të Vetëvendosjes, tashmë ka nisur ecjen e tij nëpër sheshin “Njazi Azemi” në Viti.

Në këtë tubim të shumë janë edhe flamujt kombëtar. Në shesh janë një numër shumë i madh i simpatizantëve të LVV-së.

Ndërkohë, ata gjatë ditën kanë qenë edhe në Kamenicë. Vjosa Osmani ka shkruar në Facebook se Kamenica e gatshme për ndryshim.

“U zotuam se me një shumicë parlamentare që do ta marrë besimin më 14 shkurt do ta bëjmë të mundshme një perspektivë, në të cilën shteti është përveç se garantues edhe lehtësues i jetës së qytetarëve”, ka shkruar ajo.

The post Kurti dhe Osmani nisin ecjen edhe në Viti appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com