Kotzias viziton SHBA-të, do të diskutojë edhe për Maqedoninë

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias do ta vizitojë Washingtonin më 21 dhe 22 maj, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Pritet që Kotzias të takohet me sekretarin shtetëror Mike Pompeo, dhe me këshilltarin për siguri të SHBA-ve, John Bolton.

Takime do të realizohen edhe me senatorë, dhe do të flet edhe me think tank organizata.

Pritet që Kotzias të diskutojë tema si çështja me Turqinë, Qipron, çështje të aspekteve rajonale.

Ndër temat me rëndësi do të jetë edhe ajo e çështjes së emrit të Maqedonisë, ku bisedimet po zhvillohen intensivisht./Telegrafi/

The post Kotzias viziton SHBA-të, do të diskutojë edhe për Maqedoninë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com