comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Konfirmohen 403 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 403 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sipas qyteteve në Shkup – 162, Kumanovë – 42, Prilep – 33, Manastir – 30, Shtip dhe Koçan nga 22, Tetovë – 18, Veles – 17, Strumicë – 12, Gostivar dhe Gjevgjeli nga 6, Radovish – 4, Kërçovë, Probishtip, Sveti Nikollë, Vallandovë dhe Kratovë nga 3, Resnje, Strugë, Berovë, Vinicë dhe Bogdanci nga 2, Kavadar, Krushevë, Pehçev dhe Dojran nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 152.685, numri i pacientëve të shëruarve është 133.473, numri i të vdekurve është 4.936, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.276.

Më shumë raste aktive ka në Shkup-6.514, Kumanovë-1.033, Manastir-910./Telegrafi/


Sot 45 viktima dhe 105 raste të reja me coronavirus në Maqedoni
Sot 45 viktima dhe 105 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

The post Konfirmohen 403 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com