Këtë javë pritet të takohen Pendarovski dhe Mickoski

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski gjatë kësaj jave do të realizojë takim me presidentin e vendit, Stevo Pendarovski.

Mickoski këtë e tha në deklaratë për Sitel, duke shtuar se në mbledhje do të prezantohet edhe non pejepëri portugez.

“Pres që takimi të mbahet këtë javë dhe pres njoftim se do të mbahet”, potencoi Mickoski.

Për kontestin me Bullgarinë, Mickoski thotë se sipas bisedimeve që i ka pasur me diplomatët, vendimet e mëdha për zgjerim të BE-së merren në dhjetor dhe jo në samitet e muajit qershor./Telegrafi/

The post Këtë javë pritet të takohen Pendarovski dhe Mickoski appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com