comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Këta katër artikuj do ta zhdukin çdo gjurmë të herpesit: Nuk lë shenja, shëron lëkurën në çast!

Herpesi, pra, është pasojë e infeksioneve me virusin Herpes simplex, ndërkaq bartet nëpërmjet puthjeve, prekjeve, si edhe me përdorimin e garniturave të përbashkëta të ushqimit

Pasi që të infektohemi, ky virus vazhdimisht është i pranishëm në trup, i fshehur në nervin afër gojës dhe hundës, ndërkaq në sipërfaqe del pasi që të na bie imuniteti.

Po ju japim disa propozime se si të luftoni me herpesin në mënyrë tërësisht natyrale, pas të cilit nuk do të mbeten shenja në buzë, transmeton Telegrafi.

1. Bëni tretje të dendur nga tre thelpinj hudhre, të grirë imët dhe 100 g mjaltë. Me këtë tretje lyeni pjesët e infektuara.

2. Herpesi mund të eliminohet edhe nëse do të lyeni me tre për qind hidrogjen apo vaj kungulli të cilin mund ta blini në të gjitha shitoret e ushqimit të shëndetshëm.

3. Edhe një ilaç natyral për herpesin është mielli i hikrrës. Bëhet thjesht. Një lugë miell qiteni në dy filxhan ujë të vluar, zieni pak dhe tretjen e tillë lyeni mbi pjesët e infektuara.

4. Përzieni një lugë kripë dhe një lugë sodë bikarbonati me pak ujë dhe do të keni tretje të dendur të cilën do ta përdorni disa herë gjatë ditës. Si ilaçe natyrale kundër herpesit janë edhe aloe vera, menta dhe propolisi. /Telegrafi/

The post Këta katër artikuj do ta zhdukin çdo gjurmë të herpesit: Nuk lë shenja, shëron lëkurën në çast! appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com