Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri (Video)

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve.

Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të katedrales.

Një zëdhënës i qytetit të Parisit ka bërë të ditur përmes Twitter se ndërkohë po zhvillohet operacioni për shuarjen e zjarrit dhe se nga zona rreth katedrales janë larguar njerëzit. /kp/Telegrafi/

The post Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com