comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Kane nuk largohet nga Tottenham, madje ai mund të nënshkruajë kontratë të re

Harry Kane dhe Tottenham janë të interesuar që të vazhdojnë së bashku, duke nënshkruar një kontratë të re.

Kapiteni i Anglisë u kërkua me ngulm nga Manchester City vitin e kaluar dhe vet ai ishte i etur që të bashkohej me kampionët e Ligës Premier.

Por skuadra e Pep Guardiolës nuk e përmbushi çmimin e kërkuar nga Tottenham dhe sulmuesi mbeti në Londër.

Kane kishte një fillim të mjerueshëm të sezonit 2021/22 nën drejtimin e Nuno Espirito Santo, por me ardhjen e Antonio Contes, ai u kthye të bëjë atë që di më së miri.

Pasi kërkoi largimin një vit më parë, 28-vjeçari tani është i lumtur te Spurs dhe madje është i hapur për të nënshkruar një kontratë të re.

Ueb faqja 90min shkruan se Tottenhami nuk i ka ofruar zyrtarisht një kontratë të re Kane, por ka pasur komunikime mes dy palëve. /Telegrafi/

The post Kane nuk largohet nga Tottenham, madje ai mund të nënshkruajë kontratë të re appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com