Kalimtari rrëzoi të dyshuarin që po ndiqej nga policia (Video)

Burri i njohur vetëm si Bill, e ka rrëzuar një 18-vjeçar të armatosur, që po e ndiqte policia në Ohio të Shteteve të Bashkuara.

Gjyshi që ndihmohej nga shkopi për ecje, ishte duke e pritur mbesën para bibliotekës, kur dëgjoi sirenat dhe në drejtim të tij erdhi një i ri me dorën në brez, transmeton Telegrafi.

“Bill iu përgjigj situatës si një profesionist, duke mos rënë në sytë e të dyshuarit, ndërsa kreu aksionin me sukses” thuhet në raportin e policisë.

Videoja e postuar më poshtë, tregon se si ai eci prapa dhe zgjati këmbën, duke e penguar të riun, i cili ishte nën kërkim për një numër shkeljesh. /Telegrafi/

The post Kalimtari rrëzoi të dyshuarin që po ndiqej nga policia (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com