comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Joshua thotë fjalët që i presin të gjithë: Meçi ndaj Wilder do të zhvillohet këtë vit

Kampioni i unifikuar i botës, Anthony Joshua, ka folur edhe njëherë për duelin e mundshëm me Deontay Wilder.

Titulli i WBC-së është i vetmi që i mungon boksierit britanik për t’u shndërruar në kampionin e padiskutueshëm botëror, ndërsa ai rrip i takon boksierit amerikan.

Titujt e Anthony Joshua, WBA, IBF, WBO dhe IBO (Foto: Getty Images)

Ka kohë që 32-vjeçari Wilder i ka kërkuar meç Joshuas, mirëpo 28-vjeçari kishte heshtur deri pas fitores ndaj Joseph Parkerit.

Që në ring, pas triumfit, ‘AJ’ i tha fjalët që Wilder i priste: “Le ta zhvillojmë meçin!”.

Deontay Wilder me brezin e tij në WBC (Foto: Getty Images)


Të gjitha lajmet për Anthony JoshuaTë gjitha lajmet për Anthony Joshua

Ndërsa pas triumfit të Tony Bellew ndaj David Hayes në O2 Arena, Joshua ka deklaruar se dueli ndaj amerikanit do të ndodhë këtë vit.

(Foto: Getty Images)

“Meçi do të ndodhë, me shumë mundësi 95 për qind këtë vit. Kanë mbetur vetëm disa detaje, jam shumë i interesuar”.

“Nuk mund të ma ofroni vetëm një çmim për duelin, dua që ky duel të zhvillohet në potencialin maksimal të tij”.

(Foto: Getty Images)

“Jam përgatitur shumë dhe dua që të ndodhë në Mbretërinë e Bashkuar dhe e kundërta, ata e duan në Amerikë, por unë jam shumë i interesuar”, ka deklaruar Joshua për Sky Sports Box Office. /Telegrafi/

The post Joshua thotë fjalët që i presin të gjithë: Meçi ndaj Wilder do të zhvillohet këtë vit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com