comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Itali – Gjermani, formacionet zyrtare të super ndeshjes në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Gjermanisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për Grupin 3 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Azurrët janë nikoqir të Panzerëve në super ndeshjen e parë të grupin që pritet të zhvillohet në ‘Renato Dall’Ara’ nga ora 20:45.

Ekipi i Roberto Mancinit vjen nga një humbje e rëndë nga Argjentina në Finalissima dhe synojnë të kthehen te rezultatet pozitive për të nisur sa më mirë këtë kampanjë në Ligën e Kombeve.

Në anën tjetër, ekipi i Hansi Flick nuk ka luajtur që disa muaj, por gjithashtu shpresojnë ta nisin pozitivisht këtë edicion të garave.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacione të kombinuara, jo më të mirat.

Formacionet zyrtare

Italia: Donnarumma; Florenzi, Acerbi, Bastoni, Biraghi; Frattesi, Cristiante, Tonali; Politano, Scamacca, Pellegrini; 

Gjermania: Neuer; Kehrer, Rudiger, Sule, Henrichs; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Sane; Werner; 

/Telegrafi/

The post Itali – Gjermani, formacionet zyrtare të super ndeshjes në Ligën e Kombeve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com