comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Iniesta: Griezmann do të ishte nënshkrim i madh për Barçën

Andres Iniesta beson se Antoine Griezmann do të ishte një shtesë e madhe për Barcelonën nëse vendos të kalojë në Camp Nou këtë verë.

Griezmann është përfolur si transferimi më i ri i Barcelonës, pasi katalunasit mendohet se ta paguajnë pa problem kluazolën e largimin prej 100 milionë eurosh.

Disa mediume e kanë dhënë edhe si të kryer transferimin e francezit në Camp Nou, duke raportuar se palët kanë arritur tashmë marrëveshje.


Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për kalimin te BarcelonaPresidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për kalimin te Barcelona

Megjithatë, drejtuesit e Atletico Madridit janë të nervozuar me këtë situatë dhe qasjen e Barcelonës për Griezmannin, duke theksuar se nuk presin që lojtari të largohet.

Griezmann po lidhet shumë me një transferim te Barcelona (Getty Images)

Edhe mesfushori i Barcelonës, Iniesta, i cili po largohet nga klubi në fund të sezonit ka folur për përforcimet e skuadrës së tij në një ngjarje promovuese në Barcelonë.

Iniesta foli në theks të veçantë për yllin e Atleticos, Griezmann, për të cilin deklaroi se do të ishte nënshkrim i madh.


Suarez: Griezmann është i mirëpritur te BarçaSuarez: Griezmann është i mirëpritur te Barça

“Griezmann do të ishte një nënshkrim i madh, por nuk dua të hyj më thellë, sepse mendja ime ka qenë në gjëra të tjera për dy javët e fundit”, ka thënë Iniesta.

Ndryshe, Griezmann iu pëlqen shumë edhe Manchester Unitedit, Bayern Munichut dhe Paris Saint-Germain. /Telegrafi/

The post Iniesta: Griezmann do të ishte nënshkrim i madh për Barçën appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com