Incident në ndeshjen Prishtina-Peja, pak pa u mbyllur takimi

Ndeshja mes Sigal Prishtinës dhe Pejës pak pa u mbyllur ndodhi një incident.

Kur kishin mbetur edhe pak sekonda, Rodney Purvis nguliti topin në kosh për rezultatin 76:70 në të mirë të Pejës.

Një tifoz i Prishtinës hyri në parket dhe iu vërsul Purvisit, por nuk e prekur lojtarin, duke krijuar një tollovi.

Pas kësaj kishte edhe të tjerë shikues që kanë tentuar të hyjnë në parket, por që janë ndalur nga zyrtarët.

Nuk munguan as hedhjet e gjësendeve në fushë.

Me rezultati 76:70 në të mirë të Pejës, u zhvilluan edhe tre sekondat që kishin mbetur pa u zhvilluar. /Telegrafi/

The post Incident në ndeshjen Prishtina-Peja, pak pa u mbyllur takimi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com