comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Ilkay Gundogan me arritje të veçantë këtë sezon, ka fituar ndeshje pa pranuar gol me të gjitha rezultatet nga 1-0 deri në 9-0

Pas fitores së Gjermanisë nga 8-0 në Estonia, Ilkay Gundogan ka fituar të paktën nga një ndeshje me rezultat 1-0,2-0,3-0,4-0,5-0,6-0,7-0,8-0 ose 9-0 këtë sezon.

Gundogan shënoi një herë dhe e gjeti vetën në listën e top-shënuesve në ndeshjen që Gjermania e fitoi kundër Estonisë.

28-vjeçari luajti 41 herë për Manchester Cityn këtë sezon që sapo u mbyll dhe shënoi pesë gola.

Ilkay Gundogan. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

City e fitoi titullin në Ligën Premier dhe trofetë në Carabao Cup dhe FA Cup. Gundogan ka qenë pjesë kryesore e ekipit, që arriti këtë sukses.

City fitoi shumë ndeshje 1-0, por më e bukura ishte me Leicester Cityn, ku u siguruar pothuajse titulli.    Një fitore 2-0 në Old Trafford, si dhe një 3-0 kundër Wolves, ishin fitoret që e dërguan drejt titullit.

City ka marr fitore ndaj West Ham 4-0, si dhe një fitore 5-0 me Burnleyn.  Shkatërrimin ia bëri Chelseat kur e mposhti 6-0 në shkurt, ku nga tifozët blu u kërkua shkarkimi i Maurizio Sarrit.

Fitorja 7-0 erdhi në Ligën e Kampionëve, ndaj Schalkes.

Gundogan (Getty)

Më lartë u përmend fitorja ndaj Estonisë me tetë gola, ndërsa Burton Albion ishte mposhtur i 9-0.

Gundogan e përfundoi sezonin me 36 ndeshje si startues. /Telegrafi/

The post Ilkay Gundogan me arritje të veçantë këtë sezon, ka fituar ndeshje pa pranuar gol me të gjitha rezultatet nga 1-0 deri në 9-0 appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com