comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Holandë – Gjermani, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Gjermanisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Tulipanët janë nikoqir të Panzerëve në ndeshjen e vlefshme për Grupin 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Kjo ndeshje është e paraparë të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin Johan Cruijff Arena të Amsterdamit.

Trajneri i holandezëve, Ronaldo Koeman ka bërë disa ndryshime në formacion, por shpreson në fitore.

Edhe trajneri i gjermanëve, Joachim Loew ka bërë disa ndryshime nga ndeshja e kaluar, por mendon se ky është formacioni fitues për këtë ndeshje.

Holanda: Cillessen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Blind; De Roon, De Jong, Wijnaldum; Bergwijn, Depay, Babel. 

Gjermani: Neuer; Ginter, Boateng, Hummels, Hector; Kimmich; Muller, Can, Kroos, Werner; Uth. 

/Telegrafi/

The post Holandë – Gjermani, formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com