“Hidhe, ose do të qëllojmë”: Kamerat kapin momentin kur policia qëllon me armë një burrë që mbante një armë në duar (Video)

Një video e policisë që qëlloi në drejtim të një burri me armë zjarri kur ai ishte brenda një taksi pas një ndalimi të tensionuar është publikuar së fundmi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Sam Houlihan, 24 vjeç, u ndalua nga policia pasi ai ishte parë duke ecur me një armë në duart e tij nga këmbësorët e tmerruar në Bishop Auckland, County Durham – Angli.

Siç thuhet tutje, ata i kishin bërë thirrje atij ‘të mbante duart lart për t’ia parë, ose do të qëllohej’, para se të hapnin zjarr kur ai injoroi komandat e tyre.

Policia ishte thirrur pasi burri hyri në një klub të meshkujve duke mbajtur një armë në mëngjesin e 25 majit të vitit të kaluar.

Ai u paraqit në Gjykatën e Gjykatës së Durhamit për t’u dënuar të premten dhe pamjet dramatike tani janë liruar nga policia. /Telegrafi/

The post “Hidhe, ose do të qëllojmë”: Kamerat kapin momentin kur policia qëllon me armë një burrë që mbante një armë në duar (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com