comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Goli i Mustafit nuk i mjafton Arsenalit – londinezët barazojnë me Guimaraesin

Guimaraes dhe Arsenali i kanë ndarë pikët në kuadër të Ligës së Evropës, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Skuadra vendase i shkaktoi shumë probleme Topçinjëve qysh në minutat e parë të ndeshjes, duke e rrezikuar disa herë portën e tyre.

The Gunners duket se e kishin nënvlerësuar Guimaraesin, derisa pjesa e parë përfundoi pa gola.

Guimaraes vs Arsenal (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Në 45 minutëshin e dytë, Arsenali filloi ta merrte ndeshjen më me seriozitet dhe filluan të krijonin lojë më të rrjedhshme.

Shkodran Mustafi ishte heroi i kësaj ndeshje, pasi e shënoi golin e epërsisë në minutën e 81-të, pas një harkimi të bukur nga Nicolas Pepe.

Guimaraes vs Arsenal (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Kur u mendua se skuadra e Unai Emerys po i merrte tri pik, vendasit e barazun rezultatin në 1-1 me anë të Bruno Duartes (90’+3).

Arsenali është lider i Grupit F me dhjetë pikë, të ndjekur pas nga Eintracht Frankfurti me gjashtë, Standard Liege me tri dhe Guimaraes me një. /Telegrafi/

The post Goli i Mustafit nuk i mjafton Arsenalit – londinezët barazojnë me Guimaraesin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com