Garë me super klasë: Tesla kundër Porsche dhe Lamborghini

Kur 5 makina me performancë të lartë të klasës ekstreme garojnë kundër njëra-tjetrës në një garë tërheqëse, eksitimi është i garantuar.

Ky është edhe rasti në këtë video, sepse gara e nxitimit vendoset vetëm në metrat e fundit, transmeton Telegrafi.

Dy makina elektrike garuan kundër 3 motorëve me djegie.

Tesla Model S ka 795 kuaj fuqi, Lamborghini Huracan 640 kuaj fuqi, Aston Martin DBS Superleggera Volante me 725 kuaj fuqi, McLaren 540C me 540 kuaj fuqi dhe Porsche Taycan, modeli më i dobët 4s me 530 kuaj fuqi. /Telegrafi/

The post Garë me super klasë: Tesla kundër Porsche dhe Lamborghini appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com