comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Formacionet zyrtare: Vashat e Kosovës përballë atyre të Holandës

Kosova në kategorinë e femrave ka publikuar formacionet zyrtare për takimin ndaj atyre të Holandez në kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Ndeshja që fillon në ora 19:00 do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa do të jetë një takim i vështirë për vashat tona.

Trajneria Afërdita Fazlija ka përpiluar formacionin me lojtarët më të mira në dispozicion dhe do të tentojë t’i marrë vetëm tri pikë.

Holanda aktualisht është liderë e grupit A me 24 pikë, derisa Kosova është në të katërtin me dhjetë sosh.

Formacioni startues i Kosovës: Kolgeci, Kastrati, Halilaj, Avduli, Shala, Biqkaj, Samili, Kryeziu, Musaj, A.Gashi, Berisha.

Formacioni startues i Holandës: Kop, Nouwen, Va nder Gragt, Spitse, Van de Donk, Martens, Groenen, Ëilms, Snoeijs, Janssen, Beerensteyn. /Telegrafi/

 

The post Formacionet zyrtare: Vashat e Kosovës përballë atyre të Holandës appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com