Formacionet zyrtare: Roma dhe Juve zhvillojnë kryendeshjen e javës

Stadio Olimpico është arena e kryendeshjes së javës së dytë në Serie A, ndërmjet Romës dhe Juventusit.

Giallorossët e kanë nisur me humbje edicionin e ri në kampionat, prandaj qëllimi i tyre do të jetë që të nxjerrin rezultat pozitiv.

Nga ana tjetër, kampioni në fuqi regjistroi fitore komode në sfidën e parë dhe do të vazhdojë përpjekjet për pikë të plota.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Andrea Pirlo i kanë përgatitur taktikat dhe formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Romës: Mirante; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Veretout, Pellegrini, Spinazzola; Mkhitaryan, Pedro; Dzeko.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, McKennie, Rabiot, Kulusevski; Cristiano Ronaldo, Morata.

/Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Roma dhe Juve zhvillojnë kryendeshjen e javës appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com