comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Formacionet zyrtare, PSG – Club Brugge: Messi starton nga minuta e parë, Neymar dhe Mbappe po ashtu

Paris Saint-Germaini është mysafir i Club Brugge në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Sfida që zhvillohet në Jan Breydel Stadion është e vlefshme për Grupin A, ndërsa skuadra franceze është favorite për pikë të plota.

Trajneri i ekipit vendas, Philippe Clement, do të përpiqet që t’ia prishë planet homologut të tij te skuadra mysafire, Mauricio Pochettino.

Nga minuta e parë luan Lionel Messi, së bashku me Kylian Mbappe dhe Neymar.


Formacioni startues i Club Brugge: Mignolet; Balanta, Hendry, Nsoki; Mata, Vormer, Vanaken, Sobol; Lang, De Ketelaere, Sowah.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Keylor Navas; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Ander Herrera, Paredes, Wijnaldum; Messi, Mbappé, Neymar.


/Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare, PSG – Club Brugge: Messi starton nga minuta e parë, Neymar dhe Mbappe po ashtu appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com