comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Formacionet zyrtare: Milani shpreson në fitore ndaj Atalantës për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Atalanta dhe Milani do të takohen në xhiron e fundit (38) në Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshje që fillon në ora 20:45 në stadiumin ‘Gewiss’.

Për këtë sfidë, Atalanta nuk mund të llogaris në Hateboer dhe Kovalenko, që janë të lënduar.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-32523”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Milani do të jetë pa dyshen si Mattia Gabbia dhe Zlatan Ibrahimovic, që të dy të lënduar.

Atalanta tashmë e ka siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve, derisa Rossonerët duhet ta fitojnë këtë takim për të siguruar një vend në garë më të madhe për klube në Evropë.

Formacioni startues i Atalantës: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Malinovskyi; Pessina, Duvan Zapata

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Leao. /Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Milani shpreson në fitore ndaj Atalantës për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com