Formacionet zyrtare: Milani luan për kreun e tabelës ndaj Torinos

Në San Siro, Milani dhe Torino zhvillojnë ndeshjen e xhiros së dhjetë të Serie A.

Rossonerët ndajnë kreun e tabelës në kampionatin italian me pikë të barabarta me Napolin nga 25 dhe me rezultat pozitiv do të bëhen lider.

Torino pozicionohet në vend të 12-të në renditje me 11 pikë të arkëtuara nga nëntë javët e para.

Formacioni startues i Milanit: Tatarusanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Kalulu; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud.

Formacioni startues i Torinos: Milinkovic-Savic; Djidji, Bremer, Buongiorno; Singo, Lukic, Pobega, Aina; Linetty, Brekalo; Belotti.

/Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Milani luan për kreun e tabelës ndaj Torinos appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com