Formacionet zyrtare, Koln – Bayern Munich

Bayern Munich do të jetë mysafir i Kolnit në kuadër të javës së 33-të në Bundesligën gjermane.

Skuadra bavareze që ka siguruar tanimë titullin në Gjermani, do të futet në këtë takim pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Ndërkohë vendasit e Koln tanimë veq se janë përshëndetur nga Bundesliga dhe nga edicioni i ri do të luajn në një rang më poshtë garash.

Trajneri Jupp Heynckes edhe në këtë takim si javën e kaluar ndaj Frankfurtit i ka dhënë hapësirë futbollistëve të rinj.

Formacionet zyrtare:

Koln: Horn, Heintz, Maroh, Merre, Risse, Hoger, Hector, Handwerker, Osako, Terodde, Bittencourt.

Bayern Munich: Ulreich, Sule, Hummels, Martinez, Rafinha, Kimmich, Rudy, James, Evina, Lewandowski, Muller. /Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare, Koln – Bayern Munich appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com