comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Formacionet zyrtare, Itali – Spanjë: Luhet për një vend në finalen e madhe të Euro 2020

Italia dhe Spanja do të përballen në ‘Wembley’ në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Italianët vijnë në këtë ndeshje pas fitores së madhe ndaj Belgjikës (2-1), ndërsa spanjollët fituan me penallti ndaj Zvicrës, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet u mbyllën 1-1.

Roberto Mancini do të luajë nga minuta e parë me Chiesa, Immobile e  Insigne në sulm.

Në anën tjetër Luis Enrique i ka besuar Ferran Torresit, që do të përkrahet nga Dani Olmo dhe Oyarzabal

Ndeshja fillon në ora 21:00, ndërsa fituesi i kësaj ndeshje do të luajë në finale.


Itali: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne

Spanjë: Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Eric García, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Dani Olmo, Ferrán Torres, Oyarzabal.


/Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare, Itali – Spanjë: Luhet për një vend në finalen e madhe të Euro 2020 appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com