Formacionet zyrtare: Holandë – Ukrainë

Holanda dhe Ukraina takohen në takimin e parë të tyre në Grupin C në Euro 2020.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena’ në Amsterdam.

Holanda futet në këtë takim si favoritë në letër dhe shpreson t’i marrë tre pikë.

Në anën tjetër, Ukraina është një skuadër e papërshtatshme ,derisa tenton që të përfitojë nga gabimet e mbrojtjes kundërshtare.

Formacioni startues i Holandës: Stekelenburg, De Vrij, Wijnladum, Depay, Van Aanholt, De Roon, Blind, Weghorst, De Jong, Dumfries, Timber.

Formacioni startues i Ukrainës: Bushchan, Sydorchuk, Yarmalenko, Malinovskyi, Yarmechuk, Zabarnyi, Mykolenko, Zinchenko, Zubkov, Karavaev, Matviyenko. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

The post Formacionet zyrtare: Holandë – Ukrainë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com