Formacionet zyrtare: Fitorja e domosdoshme për Juven ndaj Sassuolos

Juventusi është mysafir i Sassuolos në tadio Mapei – Citta del Tricolore, ku zhvillohet ndeshja e xhiros së 36-të në Serie A.

Bianconerët janë në vend të pestë në renditje me tri pikë më pak se Milani dhe fitorja është e domosdoshme për t’i mbajtur gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, Sassuolo ka dy pikë më pak se Roma që ndodhet në zonën e Ligës së Evropës dhe dëshiron të përfshihet në këtë pjesë të tabelës.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-32523”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Roberto De Zerbi dhe Andrea Pirlo do t’i vënë përballë taktikat e tyre në këtë përballje.

Formacioni startues i Sassuolos: pas pak…

Formacioni startues i Juventusit: Buffon; Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Kulusevski, Arthur, Rabiot, Chiesa; Dybala, Ronaldo. /Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Fitorja e domosdoshme për Juven ndaj Sassuolos appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com