comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Formacionet zyrtare: City dhe Tottenhami konkurrojnë për një vend në gjysmëfinale

Në Etihad Stadium, Manchester City dhe Tottenham Hotspur zhvillojnë ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Takimi i parë i zhvilluar në stadiumin e ri të Spursave përfundoi me rezultat 1-0, ashtu që Citizens duhet ta fitojnë ndeshjen me dy gola epërsi për t’u kualifikuar tutje. Rezultati 1-0 e dërgon sfidën në vazhdime.

Tottenhami kualifikohet në gjysmëfinale me çfarëdo barazimi, fitoreje apo humbje me gola me disavantazh prej një goli.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve, Pep Guardiola dhe Mauricio Pochettino.

Formacioni startues i Manchester Cityt:

Formacioni startues i Tottenham Hotspur:…

Ndeshja tjetër çerekfinale e kësaj mbrëmjeje (e mërkurë) zhvillohet ndërmjet Portos dhe Liverpoolit. /Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: City dhe Tottenhami konkurrojnë për një vend në gjysmëfinale appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com