Formacionet startuese: City përballet me West Hamin në EFL Cup

Në London Stadium zhvillohet ndeshja e të tetës së finales në Kupën EFL ndërmjet West Ham Unitedit dhe Manchester Cityt.

Hammers eliminuan Manchester Unitedin në raundin paraprak të Carabao Cup, kurse për të arritur në këtë fazë, Citizens nëpërkëmbën Wycombe Wanderers.

Trajnerët David Moyes dhe Pep Guardiola do t’i vënë përballë taktikat e tyre në këtë takim.

Formacioni startues i West Ham Unitedit: Aréola; Johnson, Dawson, Diop, Masuaku; Soucek, Noble; Vlasic, Lanzini, Cresswell; Yarmolenko

Formacioni startues i Manchester Cityt: Steffen; Walker, Stones, Aké, Zinchenko; De Bruyne, Fernandinho, Gündogan; Mahrez, Sterling, Palmer.

/Telegrafi/

The post Formacionet startuese: City përballet me West Hamin në EFL Cup appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com