comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Federata Turke e Futbollit merr vendim për kartonin e kuq të Vedat Muriqit

Federata Turke e Futbollit (TFF) ka vendosur të mos shqiptojë asnjë masë dënimit për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi.

Muriqi ishte i papërmbajtshëm në fitoren e fundit të Fenerbahces 0-2 ndaj Gaziantepit në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi prizrenas asistoi tek goli i parë i ekipit të tij, ndërsa shënoi golin e dytë dhe të sigurisë në minutat shtesë.


Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuqVedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Megjithatë, tregimi i Muriqit nuk përfundon këtu, pasi sulmuesi i Kosovës u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, respektivisht të kuqin pas golit.

Një gjest josportiv apo tentim vonimi i lojës ka bërë që gjyqtari të ndëshkoj me të kuq Muriqin, i cili më pas u akuzua për ndëshkim me të kuq me qëllim.

Por, TFF tashmë ka marr vendim se nuk ka asnjë provë për të dënuar prizrenasin me ndonjë ndeshje mos-lojë.


Muriqi u përgjigjet analistëve që po e akuzojnë për karton të kuq të qëllimshëmMuriqi u përgjigjet analistëve që po e akuzojnë për karton të kuq të qëllimshëm

“Vedat Muriqi u akuzua për shkak të ndëshkimit me të kuq me vetëdije, por ai nuk do të dënohet pasi nuk u evidentua ndonjë shkelje”, thuhet në njoftimin e TFF.

Kështu, Muriqi është i gatshëm për ndeshjen e së shtunës ndaj Basaksehirit në Superligën e Turqisë, pas pushimit në ndeshjen e djeshme ndaj Kayserit. /Telegrafi/

 

The post Federata Turke e Futbollit merr vendim për kartonin e kuq të Vedat Muriqit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com