Fatmir Ajeti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Fatmir Ajeti është i ftuari i radhës për intervistim nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka bërë të ditur Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

“Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është Fatmir Ajeti nga Prishtina”, shkruan ai në Facebook.

OVL e UCK-së, ditë më parë ka njoftuar se do të organizojë protestë me kërkesën për zhbërjen e Speciales.

Kjo Gjykatë, para pak ditësh ka njoftuar për akuzën ndaj Presidentit Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Publikimi i kësaj deklarate ka ngjallur reagime të shumta në opinionin vendor dhe ndërkombëtar, duke e konsideruar si shkelje të praktikave të drejtësisë, njofton Telegrafi.

The post Fatmir Ajeti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com