comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Empoli 0-1 Inter, nota e Veselit dhe të tjerëve

Interi ka fituar në udhëtim me rezultat minimal 1-0 ndaj Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Serie A.

Nerazzurrët kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat duke shënuar fitoren e radhës, kësaj radhe ndaj Empolit.

Goli i vetëm në këtë fitore të skuadrës së Luciano Spallettit u shënua nga Keita Balde në minutën e 72-të.


Interi vazhdon me fitore minimale, këtë herë ndaj EmpolitInteri vazhdon me fitore minimale, këtë herë ndaj Empolit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte Milan Skriniar dhe Ismael Bennacer, të cilët u notuan me 7.5.

Veseli pati paraqitje të mirë ndaj Interit (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për sulmuesin Antonino La Gumina që u vlerësua me notë 6.0.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe shqiptari Federik Veseli, i cili u notua me 6.8.

Empoli:

Inter:

/Telegrafi/ 

 

The post Empoli 0-1 Inter, nota e Veselit dhe të tjerëve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com