comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

E konfirmon Nuno Espirito se Ndombele do të largohet, e ardhmja e tij mund të jetë te Roma

Tanguy Ndombele do të largohet  nga Tottenham Hotspur pas dy viteve qëndrim në Londër.

Mesfushori francez nuk ka raporte të mira me klubin dhe se do të largohet e ka konfirmuar edhe trajneri i Spurs, Nuno Espirito Santo.

24-vjeçari nuk ka luajtur as në Uefa Conference League ndaj Pacos Ferreira dhe nuk do të luaj as të dielën në Ligën Premier.

“Ndombele nuk luajti asnjë minutë në Ligën e Konferencës sepse nuk ishte pjesë e listës”.

“Unë do të jem i sinqertë me ju, Tanguy nuk do të luaj as të dielën”, ka thënë Nuno Espirito.

Sipas mediave në Angli, francezi ka kërkuar largim nga klubi dhe e ardhmja e tij mund të jetë në Itali.

Jose Mourinho e ka kërkuar te Roma, por problem mbetet çmimi i tij i lartë, pasi Spurs duan mbi 50 milionë euro. /Telegrafi/

The post E konfirmon Nuno Espirito se Ndombele do të largohet, e ardhmja e tij mund të jetë te Roma appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com