comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy skuadrat

Kanë mbetur edhe dy ditë që të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Të dy klubet kanë treguar formë të mirë deri në këtë moment në garat evropiane.

Liverpooli dhe Real Madridi njihen si klube me futbollistë të mëdhenj që kanë shkëlqyer ndër vite.

Emra si Michael Owen, Xabi Alonso, Fernando Morientes apo Nicolas Anelka, janë futbollistë që kanë luajtur me të dy skuadrat.

Më mposht i gjeni nëntë futbollistë që kaun luajtur me të dy skuadrat.

E mira e tyre është se së paku një herë e kanë fituar garën më të fort ën botë për klube. /Telegrafi/  

Xabi Alonso

Nicolas Anelka

Alvaro Arbeloa

Jerzy Dudek

Fernando Morientes

Steve McManaman

Antonio Nunez

Michael Owen  

Nuri Sahin

The post Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy skuadrat appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com