Djali vdes dhe babai po lufton për jetën, pasi turistët italianë dyshohet se u helmuan në një pikë turistike në Egjipt

Një djalë gjashtë vjeçar ka vdekur pasi ishin helmuar gjë që e bëri të villte vazhdimisht në një pikë të nxehtë pushimesh në Britani.

Veç vdekjes së tij, në gjendje të rëndë është edhe babai i djalit, i cili është aktualisht në spital duke luftuar për jetën e tij, sipas raportimeve, përcjell Telegrafi.

Antonio Mirabile, 46 vjeç, dhe gruaja e tij shtatzënë Rosalia Manosperti ishin duke pushuar me djalin e tyre gjashtëvjeçar në resortin e plazhit të Detit të Kuq në Sharm El Sheikh në Egjipt, kur djali u sëmur.

Vëllai i Rosalias, Roberto Manosperti tha për La Stampa se djali dhe babai i tij u goditën më keq, ndërsa nëna pësoi simptoma më të lehta.

Ai tha: “Ata po villnin vazhdimisht. Ata u larguan më 26 qershor dhe duhej të qëndronin në Egjipt për dy javë. Ata e kishin planifikuar atë pushim prej muajsh”.

Roberto shtoi se kunati i tij fillimisht dyshoi se ai kishte “gëlltitur” ujin e pishinës.

Atyre iu dhanë tableta për të trajtuar helmimin nga ushqimi – por familja “u kthye në dhomën e [hotelit] duke vazhduar me të vjella”, shton ai.

Deri të shtunën në mëngjes, simptomat nuk ishin zhdukur, kështu që ata thirrën një ambulancë për t’i dërguar me shpejtësi në spital.

Zyrtarët kanë kryer tashmë një post-mortem mbi të riun, por do të duhen muaj për të kuptuar shkakun e vdekjes së tij, thotë La Stampa. /Telegrafi/

The post Djali vdes dhe babai po lufton për jetën, pasi turistët italianë dyshohet se u helmuan në një pikë turistike në Egjipt appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com