comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Deputeti heq edhe pantallonat, para kolegëve të tij – për të kundërshtuar politikat e Presidentit Maduro (Video)

Një ligjvënës i opozitës venezueliane pothuajse u zhvesh lakuriq, duke treguar vetëm pantallonat e tij, gjatë një fjalimi emocional para Asamblesë Kombëtare të vendit të martën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Gilber Caro, një anëtar i partisë opozitare të linjës së ashpër, Popular Will, bëri thirrje për unitet dhe mbështetje të Juan Requesens, 29 vjeç, një udhëheqësi opozitar i akuzuar dhe i burgosur për dyshimin se kishte një rol në një përpjekje për vrasjen e Presidentit Nikolas Maduro më 4 gusht, gjatë një feste ushtarake.

Caro e vlerësoi Requesens si ‘një djalë i shkëlqyer. Një djalë i ri që i dha të gjitha në rrugë .’


Presidenti i Venezuelës i shpëton atentatit, sulmohet me dron të ngarkuar me eksploziv (Video)Presidenti i Venezuelës i shpëton atentatit, sulmohet me dron të ngarkuar me eksploziv (Video)

“Është momenti. Unë bëj thirrje për unitet në këtë institucion në mënyrë që ne të mund ta mbrojmë atë në mënyrën se si ai në rrugë mbrojti institucionet dhe lirinë e Venezuelës”, tha ai.

Politikani për një çast u ndalua për të hequr pantallonat e tij dhe më pas fajësoi administratën e presidentit për heqjen e të drejtave themelore të të drejtave të njeriut nga ushqimi dhe mjekësia.

Ai vetë kaloi 17 muaj burgim pasi Maduro e akuzoi atë për kryerjen e sulmeve terroriste në vitin 2016, përpara se të rifitoi lirinë e tij në qershor. /Telegrafi/

The post Deputeti heq edhe pantallonat, para kolegëve të tij – për të kundërshtuar politikat e Presidentit Maduro (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com