Dalin të dhënat e para rreth Galaxy S21

Telefoni i ri nga Samsung thuhet se është një version i vjetruar i S20 me aparat fotografik të përmirësuar.

Samsung tradicionalisht prezanton telefonat e tij inteligjentë në shkurt. Thashethemet e para u shfaqen muaj më parë.

Modeli Samsung Galaxy S21 Ultra, ashtu si S20 Ultra, do të ketë një aparat fotografik 108 megapiksel.

Sensori i integruar thuhet se është pasardhësi i përmirësuar i ISOCELL Bright HM1, i cili përdoret në S20 Ultra. S21 Ultra gjithashtu duhet të ketë një funksion të mbushjes më të shpejtë prej 60 W, transmeton Telegrafi.

Sipas thashethemeve, megjithatë, nuk duhet të prisni risi vërtet të mëdha.

Samsung duhet të përqendrohet më shumë në përmirësimin e S20.

Në vend të një procesori Qualcomm, do të instalohet vetë Exynos 1000 SoC i Samsung-it.

Do të ketë Qualcomm Snapdragon 875.

Qualcomm është menduar të sigurojë skanerin e ri të gjurmëve të gishtërinjve në ekranin e ri.

Kjo është 17 herë më e madhe se ajo e S20 dhe duhet të funksionojë dukshëm më shpejt. /Telegrafi/

The post Dalin të dhënat e para rreth Galaxy S21 appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com