CryptoPunk më i shtrenjtë sapo është shitur për 23.7 milionë dollarë

Sipas raportimeve të mediave të huaja, një CryptoPunks NFT është shitur për një rekord 8,000 Etherum (afërsisht 23.7 milionë dollarë amerikanë).

Dhe siç vlerësohet, e verifikuar nga CryptoPunks Bot Twitter, shitja e CryptoPunk #5822 shërben si blerja më e madhe e CryptoPunks NFT në histori, përcjell Telegrafi.

NFT u ble nga Deepak Thapliyal, drejtor ekzekutiv i Chain, i cili quhet Deepak.eth në blockchain Ethereum.

Transaksioni mahnitës prej 8,000 ETH thyen shitjen e mëparshme rekorde të “COVID Alien” CryptoPunk #7523 në Sotheby’s “Natively Digital: A Curated NFT Sale” në qershor të vitit 2021.

Deepak gjithashtu shkoi në Twitter për të “ngacmuar” dhe njoftuar blerjen e tij rekorde.

Shpërthimi i industrisë NFT vitin e kaluar rezultoi në transaksione të shumta CryptoPunks me vlerë miliona dollarë. Ai përbëhet nga dizajne të ndryshme, si njerëzit, alienët, majmunët, zombitë dhe të tjerët. /Telegrafi/

The post CryptoPunk më i shtrenjtë sapo është shitur për 23.7 milionë dollarë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com