comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Challandes nuk jep detaje për situatën e Muric: Do të ishte mungesë respekti për lojtarin

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka refuzuar të japë më shumë detaje lidhur me situatën e Arijanet Muric.

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare kishte bërë të ditur se portieri i Kosovës është larguar nga kampi i Përfaqësueses për arsye disiplinore.

Në ndërkohë, ka pasur thashetheme se 22-vjeçari kishte shkuar në stërvitje i dehur, megjithatë diçka e tillë mbetet vetëm në cilësinë e spekulimeve.

(Foto: Screenshot/FFK)

Në konferencën për shtyp, përzgjedhësi i Kosovës është pyetur edhe për gardianin e Willem II, por ai ka refuzuar të tregojë më shumë.


Dyshohet se Arijanet Muric u paraqit i dehur në stërvitje – aty ku pasoi përjashtimi i tij nga kampi i KosovësDyshohet se Arijanet Muric u paraqit i dehur në stërvitje – aty ku pasoi përjashtimi i tij nga kampi i Kosovës

Ashtu sikurse edhe në njoftimin e FFK-së, edhe Challandes ka deklaruar se arsyeja pse është larguar janë çështje disiplinore dhe nuk ka dashur të flasë më shumë, sepse “do të ishte mungesë respekti për lojtarin”. /Telegrafi/

The post Challandes nuk jep detaje për situatën e Muric: Do të ishte mungesë respekti për lojtarin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com