comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Celta Vigo 3-3 Barcelona, notat e lojtarëve

Barcelona ka dështuar në fund duke barazuar 3-3 në udhëtim te Celta Vigo në kuadër të javës së 13-të në La Liga, edhe pse ishte duke fituar 0-3 pas pjesës së parë.

Klubi katalunas ishte afër t’i kthehej fitores pas tri dështimeve, duke marrë një triumf të madh ndaj Vigos, por në fund dështuan duke u kënaqur me vetëm një barazim.

Golat në këtë përballje u shënuan nga Iago Aspas (52’, 90+) dhe Nolito (74’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Ansu Fati (5’), Sergio Busquets (18’) dhe Memphis Depay (34’).


Nga 0-3 në 3-3, Celta Vigo bën rikthimin e çmendur dhe merr një barazim ndaj Barcelonës
Nga 0-3 në 3-3, Celta Vigo bën rikthimin e çmendur dhe merr një barazim ndaj Barcelonës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi vendas, Aspas, i cili pas dy golave vendimtar u notua me 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin mysafir, Marc-Andre ter Stegen, i cili u vlerësua me notë 5.3.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/ 

The post Celta Vigo 3-3 Barcelona, notat e lojtarëve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com