comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes

Barcelona turpëroi Real Madridin në Camp Nou duke e mposhtur me rezultat 5-1 në La Liga.

Golat për vendasit i shënuan Phlippe Coutinho (11′), Luis Suarez (30′, 75′, 83′) dhe Arturo Vidal (87′).

Ndërsa golin e vetëm për Los Blanocs e shënoi Marcelo në minutën e 50-të.

Festa e golit të tretë personal (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Natyrisht lojtari i kësaj ndeshje ishte Luis Suarez, ndërsa me notë të lartë për vendasit u vlerësuan edhe: Sergi Roberto, Jordi Alba dhe Sergio Busquets.

Te Reali më i miri ishte Marcelo, por paraqitje të mirë kishin edhe Toni Kroos, Luka Modric dhe Gareth Bale.

Një ndeshje për tu harruar (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Ai që dëshpëroi me paraqitjen e tij te skuadra mysafire ishte Sergio Ramos.

Vlen të theksohet se në këtë ndeshje Lionel Messi nuk luajti për shkak të lëndimit, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Real Madrid:

/Telegrafi/

The post Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com