comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Atdhe Nuhiu, heroi i Altachit në ndeshjen e zjarrtë me Austria Viennan

Atdhe Nuhiu ia ka siguruar Altachit tre pikë në fitoren ndaj Austria Viennas në kuadër të javës së tretë në Superligën e Austrisë.

Derisa skuadra e sulmuesit shqiptar u larguar në disavantazh nga pjesa e parë, në të dytën ishte tërësisht një skenar tjetër.

Ndërsa pranuan edhe golin e dytë, Altach u aktivizua tej mase në sulm dhe kjo rezultoi me fitore në shtëpi.

Ishte minuta e 64-të e takimit, kur Atdhe Nuhiu shënoi për 2-1, për të ngushtuar epërsinë e kundërshtarëve prej një asistimi për Amankwah.

Rezultati pas dhjetë minutash ishte 2-2, pasi Braunoder (74’) shënoi një auto-gol, për t’i barazuar shifrat.

Kur u mendua se dy skuadrat morën nga një pikë, Atdhe Nuhiu u shfaq edhe një herë në listën e golashënuesve, për të përmbysur rezultatin në 3-2 në minutën e 90+4-të. /Telegrafi/

The post Atdhe Nuhiu, heroi i Altachit në ndeshjen e zjarrtë me Austria Viennan appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com