comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Alec Baldwin përballet me reagime të ashpra për një postim të vitit 2017 në Twitter, në të cilin pyeste se si duhet të ndihesh të vrasësh dikë gabimisht

Aktori i njohur amerikan, Alec Baldwin, po përballet me kritika për një postim në Twitter të vitit 2017 në të cilin ai pyet “si duhet të ndihesh të vrasësh dikë gabimisht”.

Të enjten, Baldwin, 63 vjeç, ishte në qendër të një tragjedie që u shpalos në xhirimet e filmit “Rust”.

Autoritetet thanë se Baldwin gjuajti me armë zjarri në një shesh-xhirim që vrau kinematografen, Halyna Hutchins, teksa u plagos edhe regjisori i filmit, Joel Souza.

Përdoruesit e Twitter tani janë rikthyer për të kujtuar një postim të kaluar të Baldwin në mediat sociale që ai postoi më 22 shtator 2017, shkruan Fox News.

Foto: FilmMagic

“Pyes veten se si duhet të ndihesh të vrasësh dikë padrejtësisht…”, kishte shkruar aktori në Twitter, që përfshinte gjithashtu një lidhje me një artikull të Los Angeles Times për një oficer policie të Huntington Beach, i cili u kap në video duke luftuar me një të dyshuar në një parking të një dyqani përpara se të qëllonte disa herë burrin, që e la të vrarë atë.

Shumë përdorues të Twitter reaguan në forma të ndryshme: “Përgjithësisht nuk ia drejtoni armën askujt që nuk dëshironi të vdisni. Sa keq që nuk e mësuat kurrë këtë”, ka reaguar një tjetër person.

“Pyes veten se si duhet të ndihesh të jesh i dyshuar për një vrasje?” pyeti një tjetër.

Foto: Getty Images

Ndërkohë, zyra e Sherifit u përgjigjë rreth orës 14:00 në xhirimin e filmit në Bonanza Creek Ranch pasi telefonatat përshkruanin një person që ishte qëlluar në xhirime, tha Rios, zëdhënësi i Departamentit të Sherifit të Qarkut të Sante Fe.

Ferma është përdorur në dhjetëra filma, duke përfshirë të fundit të Tom Hanks “News of the World”.

“Ky hetim mbetet i hapur dhe aktiv. Asnjë akuzë nuk është ngritur në lidhje me këtë incident. Dëshmitarët vazhdojnë të intervistohen nga detektivët ”, tha Rios në një deklaratë.

Foto: Getty Images

Hutchins, 42 vjeç, u transportua me helikopter në Spitalin e Universitetit të New Mexico, ku ajo u shpall e vdekur nga personeli mjekësor. Souza, 48 vjeç, u dërgua me ambulancë në Qendrën Mjekësore Rajonale të Christus St. Vincent. Sipas aktores Frances Fisher, Souza i tha se ishte liruar nga spitali.

Hutchins, e diplomuar në vitin 2015 në Institutin Amerikan të Filmit, punoi si drejtor fotografie në filmin aksion të vitit 2020 “Archenemy”, me Joe Manganiello. Ajo u emërua një “yll në rritje” nga American Cinematographer në 2019.

Xhirimet e filmit “Rust” u ndërprenë. Filmi flet për një djalë 13-vjeçar, i cili është lënë të kujdeset për veten dhe vëllanë e tij më të vogël pas vdekjes së prindërve të tyre në Kansas të viteve 1880, sipas faqes së internetit të Databazës së Filmit në Internet. Adoleshenti shkon në arrati me gjyshin e tij (të luajtur nga Baldwin) pasi djali dënohet me varje për vrasjen aksidentale të një fermeri vendas. /Telegrafi/

The post Alec Baldwin përballet me reagime të ashpra për një postim të vitit 2017 në Twitter, në të cilin pyeste se si duhet të ndihesh të vrasësh dikë gabimisht appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com