Aksident i rëndë mes dy veturave në Turqi, pesë të vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugët e shtetit turk, ku ka shkaktuar edhe viktima.

Sipas përcaktimeve të para, pesë persona humbën jetën si pasojë e përplasjes së dy veturave në rrethin Çelebi të Kırıkkales.

Vetura me targë 40 EH 237 nën administrimin e Murat Bostanci dhe vetura e drejtuar nga Onur Erkan u përplasën në kryqëzimin e autostradës Kaman-Karakeçili.

Pas njoftimit, xhandarmëria, policia dhe ekipet mjekësore u dërguan në vendin e aksidentit.

Sipas informacioneve të para, pesë persona humbën jetën në aksident. /Telegrafi/

The post Aksident i rëndë mes dy veturave në Turqi, pesë të vdekur appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com